bezpečnost

Každé 4 minuty dojde k vloupání do domu nebo bytu a v téměř 80 % případů se pachatelé dostávají dovnitř okny nebo terasovými dveřmi.

Ochrana proti vloupání patří u oken a dveří k nejdůležitějším funkčním požadavkům. Protože čím déle stavební prvky dokážou odolávat pokusu o vloupání, tím bezpečnější je byt nebo dům a tím více se jeho obyvatelé cítí ochráněni. Klíčem ke kvalitnímu zabezpečení je mechanická ochrana proti vloupání.

Grundsicherheit A
Základní zabezpečení A (bez atestace)

Jeden uzamykací bod je již ve standardu navržen jako bezpečnostní. Ochrana je omezena na případné vloupání nezkušených příležitostných pachatelů a vandalismus.

 

NORMOVANÉ ZABEZPEČENÍ (EN 1627, ÖNORM B5338)
RC1N
 RC1N

Spolehlivá ochrana před příležitostnými pachateli, každý roh je zajištěn bezpečnostním kováním. V případě montáže uzamykatelné okenní kliky TRESOR postačí standardní tepelně izolační zasklení.

RC2_&_RC2N
 RC2 & RC2N

Pro obchody a obytné části budov s vysokým rizikem vloupání. Spolehlivá ochrana všech potenciálních bodů útoku. Staticky, dynamicky a manuálně testované prvky. Pro třídu RC2 je vyžadováno bezpečnostní zasklení P4A, u RC2N stačí standardní tepelně izolační sklo, pokud je použita uzamykatelná okenní klika TRESOR.

 

Grundsicherheit fenster moglichkeiten
Okenní olivy TRESOR
Okenní kliky TRESOR

Při zajištění křídla klikou se aktivuje uzavírací mechanismus, který zabrání posunu kování. Uzamykatelné úchyty jsou testovány na vytržení a vykroucení až do síly 100 Nm a jsou nezbytnou součástí bezpečnostních oken.

Bezpečnostní kování iS
Bezpečnostní kování iS

Bezpečnostní uzavírací čepy iS zůstanou při pokusu o vloupání pevně spojené se stabilním uzavíracím prvkem iS, který je pomocí šroubů připevněn k rámu. To prakticky znemožní vypáčení.

Vrstvené bezpečnostní sklo P4A (VSG 44.4)
Vrstvené bezpečnostní sklo P4A (VSG 44.4)

Sklo P4A sestává ze dvou skleněných tabulí, které jsou navzájem spojeny elastickou, vůči protržení odolnou fólií (PVB) o tloušťce 1,52 mm. Při rozbití skla tak nemůže vzniknout žádný otvor, umožňující průnik.

Elektronické zabezpečení (magnetické kontakty)
Elektronické zabezpečení (magnetické kontakty)

Magnetické kontakty (certifikát VdS) jsou neviditelná, (do kování) integrovaná elektronická čidla. Informují o stavu uzavření okna a případně spouštějí alarm. Magnetické kontakty mohou však plnit i funkce řízení “chytrého domu”.